מעקה למדרגות וויטראז

מעקה למדרגות

השימוש במעקה למדרגות הוא בעיקר למען בטיחות העולים במדרגות, זאת על מנת למנוע נפילות ובנוסף לשמש כתמיכה למי שזקוק לכך בזמן העלייה במדרגות.
ישנם סוגים רבים של מעקי מדרגות כמו מעקה מדרגות מעץ, אלומיניום, ברזל, זכוכית ועוד, זאת בהתאם לקו העיצובי אשר מעוניינים בו.
חלק מעיצוב הבית המשלים, כולל בתוכו מעקה מדרגות ולכן אדריכלים רבים המתכננים בית או מבנה צריכים לחשוב ולתכנן מראש את מעקה המדרגות, צורתו ועיצובו.
מעקה מדרגות מזכוכית אמנם נראה יפה ומוסיף לגוון העיצובי של כל בית אך הוא פחות פרקטי וכדאי במקרה שישנם ילדים קטנים בבית, אשר מעקה זה עלול להוות סכנה עבורם.
מעקה למדרגות יכול להיות גם בחוץ, בחצר או בגינה ולרוב הבחירה תהיה במעקה מעץ, כדי להשלים את עיצוב החוץ עם אלמנטים מהטבע.
המחיר של מעקה מדרגות הוא יקר יותר, כיוון ששם נעשה שימוש בחומרי גלם איכותיים ויקרים יותר, אך יחד עם זאת מעקה המדרגות יהיה עמיד לשנים ארוכות יותר.

ויטראז

אמנות הויטראז היא אמנות עתיקה, אשר החלה באירופה וכיום ניתן לראותה בערים רבות ברחבי העולם כמו.
ויטראז משלבת עבודת זכוכית עדינה ומורכבת, על כן יש צורך בבעל מקצוע מיומן או בזגג המתמחה בויטראז על מנת להשלימה.
ניתן למצוא במקומות רבים ויטראז קלאסי, אשר מאופיין בהרכבת הזכוכית על סקיצה קיימת והלחמת הזכוכיות.
השימוש בויטראז דו ממדי הוא בעיקר לחלונות, דלתות ולעיטר קירות או מראות והשימוש בויטראז תלת ממדי הוא בעיקר ליצירת עצמים מעוגלים כמו צנצנות, אגרטלים מנורות וכלי נוי.
הויטראז הפך לחלק משמעותי בעיצוב הבית וניתן לראות כי כיום מעצבי פנים ואדריכלים רבים מציעים לעצב את הבית או מבנה ביצירות ויטראז במגוון סוגים.
יצירת הויטראז משלבת עבודה עם זכוכית צבעונית או שקופה וניתן לעצב את הויטראז באמצעות חותך זכוכית, תוך הליך של הלחמת הזכוכית.
יצירת הויטראז עלולה להיות יקרה מאד בעיקר כאשר יש שימוש בחומרי גלם יקרים ואיכותיים, כמו כן בעלי מקצוע שהם לא רק מיומנים לעבוד עם זכוכיות אלא גם בעלי חוש לאומנות ולעיצוב.